Home » Opłaty i podatki » Obniżony Vat za artykuły spożywcze

Obniżony Vat za artykuły spożywcze

vat na artykuły spożywcze w 2011Wysokość podatku VAT na niektóre artykuły spożywcze spadnie o 2 procent, a konkretnie z wartości 7 procent do 5 procent. Najniższą stawką objęte będą takie produkty jak wyroby mleczne, soki warzywno-owocowe, owoce, mrożone warzywa oraz pieczywo świeże. W przypadku tego ostatniego towaru pod tym pojęciem kryje się pieczywo charakteryzujące się okresem trwałości nie dłuższym niż 14 dni. Pozostałe wyroby ciastkarskie oraz pieczywo z okresem trwałości przekraczającym tą wartość będą objęte najwyższą stawką VAT – 23 procent.

Przypomnijmy, że w roku 2011 obowiązują już nowe progi podatkowe – 5, 8 i 23 procent. Do 2010 roku stawki VAT ustalone były na poziomie 3, 7 oraz 22 procent.

Wykaz towarów, wobec których będzie miała zastosowanie stawka podatku VAT równa 8 procent, można znaleźć w załączniku nr 3 do ustawy o VAT. Wraz z wprowadzeniem nowych stawek został on zmieniony stosowaną ustawą z dnia 29 października 2010 o zmianie ustawy o VAT (Dziennik Ustaw nr 226, pozycja 1476).


Podobne publikacje

Leave a Reply© 2012 PolskiPodatek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. ·